• Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Simple Item 2

  Simple Item 2

 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Promowanie questingu

Questing to odkrywanie dziedzictwa miejsca, jego ducha, osobliwości, połączone z przeżyciem niebanalnej przygody. Nowa metoda uprawiania turystyki wprowadzona przez Amerykanina Stevena Glazera zyskuje w Polce na popularności, m.in.  na Lubelszczyźnie powstało kilkadziesiąt nieoznakowanych tras, na których można uprawiać turystykę przy pomocy wierszowanej instrukcji z mapką.


 Wiesława i Jan Łuszczyńscy uczestniczyli w wielu warsztatach organizowanych przez LGD Zielony Pierścień od 2010 roku , m.in. w Markuszowie i Końskowoli. Pomagali w organizowaniu imprez questowych dla młodzieży przeprowadzonych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury w ramach ferii szkolnych oraz dla dorosłych, np. tzw. otwarciu sezonu questowego w 2013 roku. Pani Wiesława współtworzyła questy w Nałęczowie, Celejowie, Wojciechowie, Gołębiu, kilka z nich napisała sama lub z grupą seniorek „Jesiennych Entuzjastek”, brała udział w konkursie na quest rozpisanym przez LGD oraz miała okazję szlifować swe umiejętności na warsztatach prowadzonych przez Stevena Glazera na zamku w Janowcu. Jej questy znalazły się w publikacji „Zielonego Pierścienia” pt. Wyprawy odkrywców po skarb na Bursztynowym Szlaku Greenways.

W 2013 r. Fundacja Orange nakręciła film z p. Wiesławą , w którym przedstawicielka Fundacji, Grażyna Zych, przeprowadziła wywiad  z laureatką konkursu „Spotkania z pasjami”. Film nosi tytuł „Odkryj siebie w questingu” i zawiera oprócz rozmowy także fragm. warsztatów questowych w bibliotece miejskiej w Nałęczowie, testowanie questu przez grupę młodych plastyków oraz wiele zdjęć z warsztatów questowych na terenie pow. puławskiego. Można go oglądać na stronie Fundacji Orange w dziale „Spotkania z pasjami”.


Poniżej zamieszczamy ulotki questowe autorstwa p. Wiesławy: doprowadzające z Nałęczowa do „Siedliska u Krzysztofa”, po terenie siedliska i wąwozu, a także zachęcające do indywidualnego wędrowania po Nałęczowie.

Podane niżej ulotki będą udostępnianie sukcesywnie do indywidualnego wykorzystania na wybranych trasach:

1. Z Tezeuszem i Ariadną w labiryncie lessowych wąwozów
2. Tajemnice siedliska nad Wąwozem Malinowym
3. Z telepatrzydłem na tropach welocypedu i skutecznych konkurów w Nałęczowie (Bolesław Prus)
4. Po Nałęczowie – małej Szwajcarii (architektoniczny)
5. Po świętych śladach Papieża (z Janem Pawłem II do Wąwozu Łukoszyńskiego) (dwuetapowy)
6. Z duszkiem Dzindzinnikiem w Nałęczowie ( Ewa Szelburg-Zarembina)
7. Tropem „Ostatniego Wajdeloty”  ( Stefan Żeromski)
8. Po  kwiat paproci w Nałęczowie

Kontakt

Siedlisko u Krzysztofa
Kolonia Drzewce 121 A
24-150 Nałęczów
Tel. 795 700 659 – Wiesława
Tel. 781 942 775 – Jan Krzysztof

www.siedliskoukrzysztofa.pl