• Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Simple Item 2

  Simple Item 2

 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Pracownia Regionalna „W Stronę Ziemianek”

   Pracownia Regionalna „W Stronę Ziemianek” Tkactwo-Hafciarstwo-Questing  rozpoczęła działalność jako firma 1 maja 2014 roku. Wyrosła z  wielorakich pasji: turystycznych i rękodzielniczych właścicielki, współzałożycielki Klubu Haftu (2002) a od stycznia 2013 r. Klubu Rękodzieła „Ziemianka” wchodzącego w skład Klubu Seniora „Jesienni Entuzjaści” przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury.
 

   Pomysłodawczyni „Kolekcji nałęczowskiej”, zbioru kilkudziesięciu haftów wykonanych przez seniorki wg ocalałych wzorów byłej nałęczowskiej „Szkoły Ziemianek” (1908-1936), w l. 2002-2014 wykonywała hafty samodzielnie lub w zespole, m.in. obrus z tzw. wzorem polskim, obrus ołtarzowy dla papieża Jana Pawła II, obrusy ołtarzowe dla kościołów w okolicy,  cykl aniołów świątecznych na tzw. grubej kanwie, wg projektów włoskich plastyków, obrusy haftem krzyżykowym, wg projektów z bieżącej prasy europejskiej. Jej dziełem są liczne hafty ludowe dla Pracowni Strojów Regionalnych i Narodowych w Bronicach oraz hafty „ziemiankowe” na koronkowych lub lnianych strojach  warszawskiej projektantki Jolanty Szali. Projektowała  i opatrywała scenariuszami bądź katalogami wiele wystaw tematycznych z pracami „Ziemianek”, np. w Nyíracsád na Węgrzech, Longueau we Francji, Lublinie, Puławach, Bydgoszczy, Słupsku, Warszawie. Jest autorką artykułów o działalności klubu w „Głosie Nałęczowa” i „Gazecie Nałęczowskiej” oraz dwu publikacji, w tym jubileuszowej (10-lecie istnienia klubu) Inspirowane tradycją. Hafty nałęczowskie.


W 2012 r. wzięła udział w warsztatach tkackich organizowanych w Izbie Tkackiej w Borysowie przez LGD „Zielony Pierścień” i prowadzonych przez mistrzynię tkactwa, Krystynę Nakonieczną. Posiada dwa certyfikaty przyznane przez Zarząd LGD „Zielony Pierścień” na wyroby  hafciarskie wg wzorów Szkoły Ziemianek oraz na wyroby tkackie: chodniki i kilimy.

Pan Jan ukończył w 2018 r. kurs tkacki pod kierunkiem Małgorzaty Urban w Cholewiance. Specjalizuje się w wykonywaniu na krośnie chodników wełnianych i dzianinowych oraz serwetek wełnianych na tzw. mini-krosnach. Małzonkowie prowadzą razem warsztaty tkackie dla dzieci i dorosłych. Cena każdorazowo do uzgodniania.

Oferta pracowni obejmuje: aktualnie wystawiane do sprzedaży wyroby haftowane w cenie od 15 do 80 zł oraz  serwetki wełniane tkane w cenie od 4-8 zł  i chodniki tkane na krośnie w cenie od 35 – 140 zł w zależności od długości i jakości wyrobu.

 

 

 Hafty

 Chodniki

 

 

Kontakt

Siedlisko u Krzysztofa
Kolonia Drzewce 121 A
24-150 Nałęczów
Tel. 795 700 659 – Wiesława
Tel. 781 942 775 – Jan Krzysztof

www.siedliskoukrzysztofa.pl