• Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Simple Item 2

  Simple Item 2

 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • Zapraszamy

  Zapraszamy

  do naszego siedliska w Drzewcach koło Nałęczowa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

O nas

 Od 2018 roku Siedlisko "U Krzysztofa" usytuowane w Kolonii Drzewce przy szlaku "Od pałacu do pałacu" (Kraina 11 Zachwytów) zwi ązanym z wędrówkami bryczką Bolesława Prusa po okolicach Nałęczowa przedstawia aktualną ofertę:
 
- Pracownia Regionalna "W Stronę Ziemianek" (Izba tkacka i hafciarska)
- Izba Produktów Lokalnych , w tym: Biblioteczka Basi i Spiżarnia Krzysia
- Galeria leśna w Wąwozie Malinowym
- Questing i geocaching
- Aromatoterapia pod świerkami, modrzewiami i lipami.
 
Czynne w sezonie w godz. 9-20 (V,VI,VII,VIII) oraz w godz. 10-17 (IX,X)

 

„Siedlisko  u Krzysztofa” znajduje się w woj. lubelskim, pow. puławskim, gminie nałęczowskiej, w pobliżu jedynego w Polsce uzdrowiska w całości o profilu kardiologicznym. Odległość od Nałęczowa to , jak mawiają gospodarze - 1, 5 km w linii prostej albo w dobrym towarzystwie.

   Urokliwe miejsce usytuowane jest w centrum Płaskowyżu Nałęczowskiego, między Wąwolnicą a Garbowem i Markuszowem. Kraina o pow. 615 km2, pokryta dużą warstwą lessu, silnie rozcięta dolinami rzecznymi i  nie odkrytymi do końca wąwozami zaskakuje rozmaitością krajobrazu i wzniesieniami do 220 m npm.
    Wąwóz Malinowy, należący do otuliny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego otacza siedlisko od strony zachodniej i południowej, pokrywa go dwuhektarowy las mieszany (lipy, graby, brzozy, dęby).

   Właściciele: Wiesława Dobrowolska-Łuszczyńska i Jan Krzysztof Łuszczyński przejęli ten piękny kawałek ziemi w 1990 r. od bezdzietnych kuzynów wraz z opowieściami o stodole dziadka Franciszka, uprawianiu rozległego zbocza wąwozu przez tatę Bolesława, starej studni ze źródlaną wodą na dnie wąwozu, z której korzystali okoliczni mieszkańcy, ciągnących się na wielu hektarach kolejnych włościach po drugiej stronie wąwozu , uprawianych przez kuzynów, mieszkających w Wąwolnicy, starym trakcie dla wozów wiejskich ,  prowadzącym dnem wąwozów z Nałęczowa do Łopatek.


   W siedlisku JK Łuszczyński wybudował w 2013 r. altanę, jako część dawnego budynku gospodarczego, użytkowanego przez przodków. W altanie mieści się Pracownia Regionalna „W Stronę Ziemianek” prowadzona przez p. Wiesławę oraz Izba Produktów Lokalnych kierowana przez  p. Krzysztofa. W 2018 r. "Willę pod kołowrotkiem" otoczyła weranda przeznaczona na warsztaty tkackie na mini-krosnach. Na werandzie turyści mogą zapoznać się z Planem Siedliska i aktualną Mapą kulturową Gminy Nałęczów.

   Żywe zainteresowanie gości siedliska wzbudza na ścianie domku banner z drzewem genealogicznym gałęzi  rodu Łuszczyńskich, w tej linii biorących swój początek od Marcina z Wąwolnicy (1716-1786). Jan Krzysztof jest potomkiem Marcina po mieczu i dziedzicem nazwiska w siódmym pokoleniu.

   Altanę otacza rozległy trawnik, otoczony z obydwu stron szpalerem trzydziestoletnich świerków i modrzewi oraz sad owocowy z kilkunastoma odmianami owoców. Od przyjaciół sadu, mieszkających tu zwierząt, przyjęły nazwy części siedliska: Przytulisko Zająca, Letnisko Wiewiórki, Pensjonat Jeża, Dom Borsuka, Plaża Lisa, Schronisko Mądrej Sówki. W głębi wąwozu mieści się Sypialnia Minotaura.

 

 

 

Kontakt

Siedlisko u Krzysztofa
Kolonia Drzewce 121 A
24-150 Nałęczów
Tel. 795 700 659 – Wiesława
Tel. 781 942 775 – Jan Krzysztof

www.siedliskoukrzysztofa.pl